Mistrovství ČR žactva v terénní lukostřelbě

Mistrovství ČR žactva v terénní lukostřelbě proběhlo 20.září 2008 za velmi nepříznivého počasí ve sportovním areálu Na Lapačce.Šenovským organizátorům se ovšem podařilo vytvořit výborné zázemí pro závodníky a vybrat velmi vhodnou závodní trať, takže deštivé počasí nevzalo účastníkům náležité sportovní
prožitky.

Závodníci zažili i nově a jen v Šenově střelbu z luku z koně, a to v základní sestavě (viz foto: zleva Jiří Zahradník z Havířova, Robin Hegedüs ze Šenova, Ondřej Tošenovský z Dobré) a po skončení závodu si vyzkoušeli střelbu z výšky 22m z vysokozdvižné plošiny (dík patří firmě Vladimíra Pánka z Vratimova). Přestože základní sestavu jednoznačně s velkým náskokem vyhrál domácí Robin Hegedüs nástřelem 171bodů, v semifinálovém souboji neuspěl s Jiřím Zahradníkem (nástřel 98bodů, ten nakonec získal stříbrnou medalii) a zůstal věren své tradici bronzových medailí.Vítězství vybojoval v soubojích kategorie
holý luk Ondřej ToŠENOVský (v základní sestavě 100bodů).

Poděkování za poskytnutí finančního příspěvku patří hlavnímu partnerovi mistrovství – městu ŠENOV a dále taky místní organizaci ODS. Velmi hodnotné věcné ceny darovalo knihkupectví PERMON z Havířova a firma MALEWO ze Šenova. Firma HANÝZ ze Šenova propůjčila dekorace ke stupňům vítězů.Dík patří také vlastníkovi lučního pozemku přilehlého k Lesům ČR, panovi Slívovi a členům pořadatelského Sportklubu Lapačka Šenov (Glinzová Hana, Filák Zdeněk, Glinz Jan, Kolář Jiří, Buzek Rostislav,Hegedüsová Zdeňka, Pinkava Daniel, Glinz Jiří, Buzková Monika).